Uniwersalna instalacja elektryczna

Okablowanie budynku to najtrudniejsze zadanie z całego procesu budowy. Dziś urządzeń elektrycznych i sieciowych jest zdecydowanie więcej niż kilka lat temu, dlatego na etapie budowy ciężko jest ocenić ich dokładną lokalizację i ilość. Podstawą do przygotowania instalacji elektrycznej jest odpowiedni projekt, który powinien w głównej mierze koncentrować się na funkcjonalnej i praktycznej lokalizacji punktów elektrycznych, a także brać pod uwagę układ mebli i przyszłą
aranżację wnętrz.

W przypadku HOMIQ każdy sterowany element powinien posiadać własny przewód sprowadzony bezpośrednio do rozdzielni. W większości urządzeń korzystamy ze standardowych przewodów elektrycznych, a do włączników prowadzimy przewód komputerowy UTP cat. 5. Dzięki zastosowaniu tradycyjnych i dostępnych kabli taka instalacja staje się bardzo uniwersalna i przyszłościowa, a przy tym nie zwiększa kosztów budowy.

Pobierz wytyczne dla instalacji:

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. ...więcej.